Trop edu

Mikroczip pomaga

Nasza kampania edukacyjna uświadamiająca, jak ważne jest czipowanie zwierząt.

Trop Edukuje

Kolejna akcja edukacyjna, która naszpikowana jest wiedzą jak zachować się w przypadku zaginięcia czy kradzieży psa.

zawsze myśl zagubiony

Pamiętaj, że nie każdy pies jest porzucony!

  • Psy uciekają z posesji.
  • Gubią się na spacerach.
  • Całe życie biegają po okolicy (wieś)
  • Tracą głowę dla suni w cieczce.

Jeśli znajdziesz psa bez opieki, to zrób WSZYSTKO, żeby wrócił do domu. Nie wywoź go daleko do schroniska! Nie szukaj mu od razu nowego domu! Nie zakładaj, że ktoś go porzucił! Brudny pies nie musi być bezdomny! ZAWSZE MYŚL ZAGUBIONY ☝️

  • Sprawdź czy nie mieszka w okolicy.
  • Popytaj ludzi czy go nie kojarzą.
  • Jeśli go zabrałeś, to wróć i rozwieś papierowe ogłoszenia.
Wyobraź sobie, że to Twój pies. Rób tak, jakbyś chciał, żeby zrobili inni.

Do obroży nówki, brak mi adresówki!

Szkoda, że psy nie rapują, bo by mogły powiedzieć znalazcy gdzie mieszkają. Dlatego tak ważne jest sprawić swojemu psu adresówkę i chip ☝️ Adresówka najbardziej skraca czas rozłąki. Wystarczy wyszycie na obroży lub zawieszka. Gdy ktoś zabezpieczy Waszego psa, to jest w stanie od razu Was poinformować. W dzień czy nawet w nocy w niedzielę. To ważne! Koszt śmieszny.

Pomagaj z głową !

Czasem zdarza się, że zaginiony pies jest na określonym terenie, właściciel stoi blisko, a pies go nie poznaje. Nie pomaga wołanie po imieniu i gwizdanie. Pies ucieka w popłochu i nie podchodzi. To frustrujące dla opiekuna i osób pomagających w poszukiwaniach. Pies nie chce podejść. Jak to? …………….

Trop podpowiada...

Pomagaj z głową

Prócz zabezpieczania psów chcemy też edukować na różne sposoby i będziemy to robić. Wszystko w ramach zmniejszania ilości psów zagubionych,
a zwiększania wykastrowanych i dobrze oznakowanych.

Bajka pokazuje Istotę działania dla dobra...

Od jakiegoś czasu widzimy, że tylko inwestycja w dzieci może zmienić polską, psią rzeczywistość na lepsze. Praca musi być wykonywana u podstaw. Szczególnie na wsiach, gdzie dzieci od małego widzą psy na łańcuchu, którymi mało kto się przejmuje.

Każde dziecko musi wiedzieć, że zwierzęta cierpią, że należy im się szacunek i nie ma podstaw, by jakiekolwiek stworzenie zmarnowało swoje jedyne życie. Dlatego bardzo nas ucieszyła propozycja od Wymysły i z miłą chęcią objęliśmy patronatem bajkę ” O kundelku, który nie znał drogi do domu”. Jest w niej zawarte maksymalnie dużo, co należy dzieciom przekazać i podane jest to w bardzo przystępnej formie. Wierzymy, że dzięki tej bajce jakieś dziecko, będąc starszym, zmieni spotkane na swej drodze psie życie na lepsze! Bardzo byśmy chcieli, żeby lektura bajek zostawiała w dziecięcych sercach i umysłach ziarno, które kiedyś zakiełkuje.